Vysokorychlostní kamery

vysokorychlostní kamery

Vysokorychlostní kamery, někdy nazývané též rychloběžné kamery nebo zkráceně rychlokamery, jsou určeny pro analýzy velmi rychlých nebo velmi krátkých dějů.

Naši nabídku tvoří široká škála kamer - od univerzálních modelů pro každodenní provozní kontroly, až po ultra rychlé kamery pro vývoj a výzkum, kamery v rozlišení HD pro reklamu či kinematografii a nebo kamery s vysokou rázovou odolností pro nárazové zkoušky automobilů či pyrotechniku.

Fastcam Nova

Nejdůležitějšími parametry vysokorychlostních kamer jsou především rozlišení snímače a jeho citlivost, rychlost snímání a dostatečně krátká expoziční závěrka. Pouze vyvážená kombinace všech těchto klíčových parametrů poskytuje žádoucí výsledek a tím je brilantně ostrý obraz s vysokým rozlišením detailů i pro velmi vysoké snímkové frekvence.

Ty se, při maximálním rozlišení snímače, pohybují od 1 000 sn/sec až přes 20 000 sn/sec . Při redukovaném rozlišení dosahují některé kamery Photron snímacích frekvencí přes 2 miliony snímků/sec. V takovém případě se jedná již o kamery ultravysokorychlostní. Expoziční doba začíná již od 159 nsec.

Všechny kamery Photron mají zároveň další důležité vlastnosti - jednoduché nastavování a snadnou obsluhu, rychlé a bezpečné ukládání pořízených záznamů, odolnou konstrukci s vysokou rázovou odolností až 150G a zároveň kompaktní a lehkou konstrukci.

Možnost přesné vzájemné synchronizace umožňuje vytvářet síť mnoha, centrálně řízených, kamer. Všechny kamery disponují standardním uchycením pro výměnné objektivy, které se vybírají s ohledem na konkrétní aplikaci.

V nabídce je i kompletní příslušenství - stativy, osvětlovací systémy, objektivy a další potřebné komponenty. Zejména pro účely výzkumu a vývoje se vysokorychlostní kamery kombinují s běžnými nebo distančními mikroskopy. Pro výzkum v oblastech svařování, balistiky, výroby explosiv nebo pyrotechniky se jako osvětlovací zdroje často používají pulzní lasery.
Pro potřeby souběžného synchronizovaného záznamu dat i z dalších externích přístrojů resp. senzorů slouží datové akviziční moduly.
To vše pak zastřešuje nabídka speciálních softwarových produktů pro profesionální analýzy záznamů a obrazu včetně 2D a 3D fotogrammetrie, DIC nebo PIV.

Možnost vysoce přesné vzájemné synchronizace umožňuje vytvářet síť mnoha, centrálně řízených, kamer.

Chcete být informováni o novinkách?
Email:

6+6 =